Świąteczny tydzień w przedszkolu

Świąteczny tydzień w przedszkolu

19-23.12.2022 r.

Serdecznie zachęcamy do aktywnego udziału w Świątecznym Tygodniu, który pozwoli przedszkolakom poczuć atmosferę świąt oraz wzmocni poczucie przynależności dzieci do społeczności przedszkolnej. Każdego dnia – w tygodniu 19-23 grudnia – proponujemy następującą aktywność:

Poniedziałek – Dzień świątecznej książki – tego dnia dzieci mogą przynieść do przedszkola książeczki o tematyce świątecznej, które będziemy wspólnie oglądać, a wybrane czytać. Prosimy, aby książki były podpisane imieniem dziecka.

Wtorek – Dzień świątecznych symboli – tego dnia przedszkolaki mogą pokazać rówieśnikom dowolny przedmiot – przyniesiony z domu –  związany ze zbliżającymi się świętami.

Środa – Świąteczne powitanie Zimy – w środę będziemy witać nowa porę roku, dlatego zachęcamy do ubrania dzieci na biało ze świątecznym akcentem (np. czapka Mikołaja, opaska do włosów, inne według własnego pomysłu).

Czwartek – Kiermasz Świątecznych Kolorowanek – przynieście tego dnia dowolne obrazki do kolorowania o tematyce świątecznej, a my zorganizujemy wielką przedszkolną wymianę kolorowanek 🙂

Piątek – Dzień Świątecznych skarpet – Tego dnia mile widziane będą skarpety w świątecznym kolorze lub ze świątecznym obrazkiem na stopach naszych przedszkolaków!

Zachęcamy do wspólnej zabawy!!

Close Menu
×

Koszyk

Skip to content