Witajcie w grupie Jeżyków

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi naszej grupy

Grupą opiekują się:

WYCHOWAWCZYNIE:

Elżbieta Grzybkowska

 

WOŹNA ODDZIAŁOWA:

Pani Renata

Do grupy Jeżyków uczęszczają dzieci w wieku 5 lat

Do grupy chodzą dzieci 5-letnie.

Grupę tworzą dzieci, które uczęszczają do przedszkola kolejny rok. 

Czas dziecka 5-letniego i jego rodziców w życiu przedszkolnym jest szczególny, ponieważ jest już okresem stabilizacji dla wszystkich. Dzieci na terenie przedszkola czują się bezpiecznie, dobrze, gdyż jest to dla nich środowisko znajome i przyjazne. Coraz więcej czasu poświęcają nauce, ale wciąż dużo bawią się w imię zasady że własne doświadczanie jest najlepszym czynnikiem wpływającym na rozwój przedszkolaka.

Nad czym pracujemy w marcu

Prace plastyczne

Nasze innowacje, projekty i programy

Program skierowany jest do dzieci młodszych jak i starszych ,a także rodziców. Celem programu jest zwiększenie świadomości tego co wpływa na nasz organizm, a także wiedzy na temat konieczności racjonalnego wykorzystywania produktów spożywczych w celu zminimalizowania ich marnotrawstwa i niepotrzebnego wyrzucania.

Ogródek przedszkolny powstał z inicjatywy dyrektora oraz nauczycieli. Głównym powodem była chęć kształtowania u dzieci postawy ekologicznej. Dzięki pracom w ogrodzie dzieci mogą uzyskać wiedzę o etapach rozwoju i warunkach życia roślin oraz obserwować zmiany zachodzące w wyglądzie roślin w ciągu roku, poprzez własną działalność i pracę.  

Innowacja „Interaktywne zabawy przedszkolaka” jest wyjściem naprzeciw wymogom współczesnej edukacji, zawartym w aktualnej podstawie programowej wychowania przedszkolnego. 
Przesłanką do podjęcia niniejszej innowacji jest obserwacja zainteresowań przedszkolaków nowymi technologiami. Jednak dostrzega się, że współczesne osiągnięcia technologiczne są przez dzieci wykorzystywane w sposób nieefektywny. Praca z tablicą interaktywną będzie więc miała za zadanie wspomóc pracę nauczyciela i co ważniejsze – nauczyć dzieci celowego posługiwania się wybranymi narzędziami multimedialnymi.

Sala Jeżyków

Close Menu
×

Koszyk

Skip to content