Wizyta Podróżników w jednostce straży pożarnej

02.10.2024 r.

Wizyta Podróżników w jednostce straży pożarnej to niezapomniane przeżycie dla przedszkolaków. Na początku dzieci z zainteresowaniem oglądały różnorodny sprzęt strażacki, a strażacy cierpliwie tłumaczyli, do czego służą poszczególne urządzenia. Następnie, jednym z najbardziej ekscytujących momentów była możliwość wejścia do wnętrza wozu strażackiego. Dzieci mogły na własne oczy zobaczyć, jak wygląda sprzęt od środka. Kulminacyjnym punktem wizyty była obserwacja prawdziwego wyjazdu strażaków na akcję. Dzieci z zapartym tchem patrzyły, jak strażacy szybko przygotowywali się do wyjazdu, ubierali w specjalne ubrania i wsiadali do wozu. Tego rodzaju doświadczenia nie tylko wzbogacają wiedzę najmłodszych, ale także wzbudzają w nich szacunek i podziw dla pracy strażaków.