Dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać emocje – radość, smutek, złość i strach. Oglądały ilustracje twarzy, słuchały krótkich historyjek i opowiadały, co czują w różnych sytuacjach. Bawiły się w pokazywanie emocji mimiką i ruchem. Zajęcia pomagały dzieciom lepiej rozumieć siebie i innych.