Realizacja projektu „Drzewo” – Podróżnicy

30.09-11.10.2024 r.

Projekt „Drzewo” realizowany przez grupę Podróżników okazał się niezwykle wartościowym doświadczeniem edukacyjnym dla dzieci. Przez dwa tygodnie przedszkolaki zgłębiały tajemnice drzew, odkrywając ich kluczową rolę w życiu człowieka. Dzieci dowiedziały się, jak zbudowane są drzewa, jakie mają znaczenie ekologiczne, oraz jakie produkty możemy z nich pozyskiwać, takie jak papier, drewno czy owoce. Proces nauki był zróżnicowany i angażujący – dzieci nie tylko zdobywały wiedzę teoretyczną, ale również brały udział w różnorodnych aktywnościach twórczych i badawczych. Dzięki temu mogły osobiście doświadczyć kontaktu z naturą, rozwijać kreatywność oraz umiejętność samodzielnego poszukiwania informacji, co wzbogaciło ich zrozumienie otaczającego świata.