Projekt „Bezpieczeństwo” – Podróżnicy

16-27.09.2024 r.

Przez dwa tygodnie dzieci z grupy „Podróżnicy” realizowały projekt edukacyjny pod nazwą „Bezpieczeństwo”. Przedszkolaki zdobywały wiedzę i doświadczenie poprzez różnorodne aktywności, takie jak badanie, rysowanie i nauka. Tematyka projektu obejmowała bezpieczeństwo na drodze, w domu, na placu zabaw oraz zdrowie. Dzieci ćwiczyły również interakcje z nieznajomymi. Jednym z punktów programu był spacer na pobliskie skrzyżowanie, gdzie mogły na żywo obserwować zasady ruchu drogowego. W ostatnim dniu projektu, dzieci spotkały się w sali doświadczeń z pozostałymi grupami przedszkolnymi, aby zaprezentować swoją wiedzę oraz dowiedzieć się, czego nauczyły się inne przedszkolaki. To spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i zdobycia nowych umiejętności w bezpiecznym i przyjaznym środowisku.