Co słyszysz? – zabawa sensoryczna u Podróżników

20.09.2024 r.

Zabawa sensoryczna „Co to za dźwięk?” to doskonały sposób na rozwijanie zmysłów i percepcji słuchowej u przedszkolaków. Polega ona na odtwarzaniu różnych dźwięków, takich jak szum morza czy odgłos samochodu, a następnie proszeniu dzieci, aby zidentyfikowały te dźwięki i wskazały odpowiadające im obrazki. Tego typu zabawa nie tylko rozwija zdolności słuchowe, ale także wzbogaca ich słownictwo i umiejętność koncentracji. Dodatkowo, wprowadzenie elementów wizualnych, czyli obrazków, pomaga wzmocnić połączenia między tym, co słyszą, a tym, co widzą, co jest kluczowe w procesie nauki i rozwoju poznawczego. Zabawa ta może być również okazją do rozmów o różnych dźwiękach i ich źródłach, co może być fascynującym doświadczeniem edukacyjnym dla najmłodszych.