ZBIERAMY ŻOŁĘDZIE I ORZECHY DLA ZWIERZĄT Z WARSZAWSKIEGO ZOO

Drodzy Rodzice, nasze Przedszkole zachęca do udziału w akcji:

„ZBIERAMY ŻOŁĘDZIE I ORZECHY DLA ZWIERZĄT Z WARSZAWSKIEGO ZOO”

Akcja trwa od 21 do 29 września 2024 r.

Jej celem jest edukacja dotycząca żywienia zwierząt, chęć rozwijania zachowań proekologicznych, wrażliwości na los zwierząt oraz nauka wykorzystywania zasobów przyrody.
UWAGA!!! nie przyjmujemy kasztanów – nasze zwierzęta ich nie jedzą.
Zebrane żołędzie i orzechy posłużą jako urozmaicenie żywienia m.in. dla: żubrów, jeleni sika, antylop, żyraf oraz małp, dlatego powinny być dojrzałe, suche, zdrowe, bez zanieczyszczeń i bez owadów w środku. Zanieczyszczone, mokre, zepsute, spleśniałe, przegniłe żołędzie i orzechy nie będą przyjmowane, gdyż mogą być zagrożeniem dla zdrowia zwierząt.
Pamiętajcie, by podczas zbierania żołędzi zostawić ich część pod drzewami dla dzikich mieszkańców okolicy. Żołędzie są przysmakiem sójek, wiewiórki też nimi nie gardzą, a dla jeleni, dzików i saren jesienny wysyp żołędzi to czas uczty.
Prosimy: nie zbierajcie do ostatniego żołędzia!

Żołędzie, orzechy laskowe i włoskie możecie dostarczać do Warszawskiego ZOO:
– codziennie od poniedziałku do niedzieli – w godzinach 7.00-19.00 – przy 2 wejściach: u ochrony od strony ul. Ratuszowej i Mostu Gdańskiego.
Można również zostawić w naszym Przedszkolu a my je osobiście zawieziemy do ZOO

Bardzo dziękujemy za udział w akcji!