EKO Z TWOJĄ WOLĄ

Zabawy badawcze- " Niewidzialne powietrze"- Biedronki 20.11.2020 r. PDF Drukuj Email

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy integracyjnej " Balonik". Następnie dzieci poznawały, niektóre właściwości powietrza za pomocą doświadczeń i obserwacji. Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie - Czy możemy dotknąć, złapać, powąchać? I najważniejsze pyt. Czy możemy bez niego żyć? Na zakończenie tańczyliśmy i bawiłyśmy się z balonem i kolorowymi piórkami. To był bardzo interesujący dzień

Działania ekologiczne Jeżyków PDF Drukuj Email

04.11.2020 dzieci z grupy "Jeży" wykorzystując surowce wtórne wykonywały samodzielnie "kolorowe ptaki".

17.11.2020 dzieci z gr. IV konstruowały w zespołach grę planszową pt. "Pogodowa gra".

17.11.2020 sadzenie roślin na ścieżce sensorycznej przez dzieci z grupy "Jeży".

20.11.2020 w ramach realizacji innowacji "Jedz zdrowo i rozwijaj się prawidłowo" dzieci z grupy IV kisiły kapustę.

" Badanie gleby" – Biedronki i Motylki 13.11.2020 r PDF Drukuj Email

Aby lepiej poznać właściwości gleby, dzieci z grupy "Biedronki" i Motylki postanowiły ją zbadać. Najpierw, podczas zabaw w ogrodzie  dzieci zwróciły uwagę jaka jest ziemia, czy twarda, zbita, zimna. Następnie już w sali dzieci poznały różne postacie żywiołu :piach, kamienie, żwirek. Dotykały, oglądały, przedstawiały różnice, wlewały wodę i sprawdzały, czy ziemia rozpuszcza się. Niektórzy byli zachwyceni, gdy powstało " błotko".

Zabawy wodą – Żabki 13.11.2020 r. PDF Drukuj Email

Dzieci w czasie zajęć mogły zaobserwować co dzieje się z wodą po zmieszaniu z różnymi substancjami np. piaskiem, farba, kamykami, bibułą. Przeprowadzone zabawy i doświadczenia bardzo podobały się dzieciom i wywołały duże zainteresowanie Głównym przesłaniem było to, aby szanować wodę i starać się ja oszczędzać bo jest cenna i ważna dla każdego z nas.

Obserwacje w ogródku - Żabki 06.11.2020 r. PDF Drukuj Email

Grupa "żabek" w piękny jesienny dzień kolejny raz wybrała się do ogródka obserwacyjno- doświadczalnego, aby poobserwować co się zmieniło na działce z warzywami. Pomidory już zaczęły usychać, buraki straciły swoje kolorowe liście, a pietruszka już nie ma tylko zielonych liści, pojawiły się żółte. Trochę smutno się robi na działce i szkoda, że trzeba już przygotować się na zimę.

Hodowla fasolki – Motylki 06.11.2020 r. PDF Drukuj Email

Dzisiaj Motylki poznały bliżej fasolę. Sprawdziły, jak jest zbudowana, jaki ma kolor, strukturę, skąd wyrasta, jak wygląda, gdy wyrośnie. Przeprowadziliśmy także mały eksperyment, a mianowicie spróbujemy wyhodować fasolę w słoiku w naszej sali. Dzieci codziennie będą doglądać, jak wygląda jej rozwój i opowiadać o swoich obserwacjach.

Pracę porządkowe w ogrodzie Biedronki 06.11.2020 r. PDF Drukuj Email

Piękny, słoneczny dzień, zmobilizował "Biedronki" do prac porządkowych w ogrodzie. Postanowiliśmy uporządkować alejki, zbierając suche liście. Chłopcy podjeżdżali taczkami, dziewczynki nakłady liście, a jeszcze inni pakowali je do wielkich worków. Zabawa była wspaniałą, a zmęczone dzieci wróciły z ochotą do przedszkola.

Jeżyki poznają znaczenie lasów i drzew - 6.11.2020 r. PDF Drukuj Email

W ramach realizacji programu edukacji ekologicznej Jeżyki dowiedziały się jakie znaczenie mają lasy w życiu zwierząt i ludzi. Z dużym zainteresowaniem oglądały wydawnictwa encyklopedyczne, dobierały zwierzęta i rośliny żyjące w lesie, układały się rytmy (powtarzające się sekwencje) z materiału przyrodniczego oraz wyszukiwały na ilustracjach przedmioty z drewna.

Dzielni ogrodnicy - Jeżyki PDF Drukuj Email

W dniach od 26.10.2020 do 03.11.2020 dzieci z grupy "Jeżyków" zbierały nasiona kwiatów, wyrywały stare rośliny oraz sadziły cebulki nowych kwiatów, które będą zdobiły przedszkolny ogród wiosną i latem 2021.  Ponadto "Jeżyki" przygotowywały ogródek doświadczalno – obserwacyjny na zimę wyrywając chwasty, wykopując rośliny. W czasie pracy dzieci zobaczyły dżdżownicę, która wzbudziła u nich ciekawość i stała się tematem do rozmowy.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>