Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci 6 – cio letnich na zebranie,

w trakcie którego zaprezentowana zostanie oferta szkół podstawowych.

Odbędzie się ono 24 stycznia 2019r. o godzinie 17:00.

(Prosimy o przybycie bez dzieci)

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą edukacyjną,

harmonogramem dni otwartych organizowanych w szkołach podstawowych,

oraz innymi przydatnymi informacjami.

DNI OTWARTE W WOLSKICH SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

Drodzy Rodzice,

jesteście w trakcie podejmowania odpowiedzialnych decyzji, co do dalszych losów Waszego sześcioletniego dziecka, które we wrześniu rozpocznie roczne przygotowanie przedszkolne.

Od 1 września 2019 r. we wszystkich wolskich szkołach podstawowych Dzielnicy Wola m.st. Warszawy będą funkcjonowały oddziały przedszkolne. W oparciu o doświadczenia poprzednich lat, zachęcamy Państwa do zapoznania się z przygotowaną ofertą.

Utworzone „zerówki” dysponują potencjałem porównywalnym z przedszkolnym, a nawet przewyższają go pod wieloma względami. Całodzienna opieka, sale z wyodrębnioną częścią dydaktyczną i rekreacyjną, pełne wyżywienie, place zabaw, sale sportowe, zajęcia specjalistyczne – to pakiet składający się na ofertę naszych szkół. W takich warunkach dzieci mają czas, by poprzez zabawę zaadaptować się w swojej przyszłej szkole i wdrożyć do nowych obowiązków.

Aby przekonać się, jak naprawdę wygląda organizacja naszych oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, zapraszamy Państwa wraz ze swoim dzieckiem na„Magiczny Tydzień Dni Otwartych” od 21 do 25 stycznia 2019 r. w godzinach 8.00 – 13.00.

Będą Państwo mogli:

• odwiedzić wybraną szkołę,
  • zwiedzić sale, w których odbywają się zajęcia dla najmłodszych dzieci,
  • uczestniczyć w zabawach i zajęciach dzieci z oddziałów przedszkolnych czy podopiecznych szkolnej świetlicy,
  • sprawdzić jadłospisy w stołówce szkolnej,
  • porozmawiać z dziećmi, wychowawcami, dyrektorem szkoły,
  • poczuć atmosferę nauki i zabawy.

Do zobaczenia w wolskich szkołach podstawowych podczas „Magicznych Dni Otwartych”!

WOLSKI BON EDUKACYJNY W „ZERÓWKACH” – 2019 ROK

Wyprawka dla każdego dziecka składająca się z materiałów plastycznych i artykułów papierniczych, a także dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, informatyki lub robotyki, wyjścia do kina, teatru lub muzeum… to bezpłatny pakiet edukacyjny, który w tym roku obejmie dzieci z wolskich „zerówek”. O tym, jak obecnie funkcjonują oddziały przedszkolne, rodzice będą mogli się przekonać podczas Magicznego Tygodnia Dni Otwartych.

Dzielnica Wola przygotowała specjalną ofertę edukacyjną dla dzieci, które od nowego roku szkolnego rozpoczną naukę w tzw. „zerówkach”. – W celu wsparcia realizacji podstawy programowej, chcemy zapewnić sześciolatkom dodatkowe zajęcia edukacyjne, zdrowy posiłek, a także komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych. Staraniem dzielnicy wszystkie te bonusy są całkowicie bezpłatne – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępca burmistrza dzielnicy Wola.

Tegoroczna dodatkowa oferta dla wolskich „zerówek” obejmuje:

• 2 razy w tygodniu zajęcia z języka angielskiego realizowane w ramach programu „Wolski poliglota”;
  • 2 razy w tygodniu z zajęcia rytmiki lub gimnastyki korekcyjnej;
  • 1 raz w tygodniu - „Informatyka dla smyka”;
  • 1 raz w tygodniu zajęcia wspierające kreatywność dziecka, np. robotyka, szachy
  • 1 raz w semestrze, w ramach edukacji kulturalnej wyjścia do kina, teatru lub muzeum;
  • każde dziecko w okresie zimowym skorzysta z programu dożywiania „zdrowa kanapka”;
  • wszystkie grupy sześciolatków otrzymają komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych na początku roku szkolnego.

Wolskie szkoły podstawowe są doskonale przygotowane na przyjęcie sześciolatków. Dysponują salami do edukacji przedszkolnej wyposażonymi w ergonomiczne meble, nowoczesne pomoce naukowe, kąciki zabaw, sale rekreacyjne i odpowiednio przygotowaną kadrę. Przy wszystkich szkołach funkcjonują certyfikowane place zabaw. Ponadto placówki te oferują dzieciom z oddziałów przedszkolnych całą swoją bogatą infrastrukturę. Szkoły są monitorowane. Zajęcia trwają przez cały rok. – Rodzice teraz zastanawiają się czy ich dziecko powinno pozostać w przedszkolu, czy iść do szkolnej „zerówki”. Pragnę zapewnić, że oddział przedszkolny w szkole to najlepszy wybór i to na 9 lat - przekonuje Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola.

Zerówkowicze na start !

Specjaliści

Zespołu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych nr 1 w Warszawie, ul. Zawiszy 13

Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 2 w Warszawie, ul. Ks. Janusza 45/47