PROJEKT NIEPODLEGŁA

W związku z odchodami 100 - lecia niepodległości Polski

w naszym przedszkolu odbywa się szereg działań, których celem jest

poszerzenie wiedzy najmłodszych na temat naszego kraju,

po to, by budzić w dzieciach poczucie przynależności do narodu.

alt

26 października 2018r. reprezentacja dzieci z grupy Motylków brała udział w rozstrzygnięciu konkursu fotograficznego„Ukochany kraj… Polska” organizowanym przez przedszkole nr 209 "Zaczarowane ziarenko".W czasie spotkania przedszkolaki uczestniczyły w zabawach, otrzymały nagrody oraz miały możliwość wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru.

alt

W naszym przedszkolu widać że zbliża się narodowe święto. W każdej z sal - przy udziale dzieci - powstał kącik patriotyczny, w którym znalazły się najważniejsze symbole narodowe.

alt

7 listopada 2018r. dzieci z grup Jeżyków i Motylków wystawiły dla przedszkolaków oraz gości niezwykłe przedstawienie o tematyce patriotycznej. Pyza – bo tak miała na imię główna bohaterka – poprowadziła widzów poprzez najważniejsze regiony naszego kraju. Z zaproszenia na przedszkolny teatr skorzystały dzieci z klasy pierwszej szkoły podstawowej nr 166 oraz podopieczni Świetlicy terapeutycznej.

alt

Na kilka dni przed 11 listopada nasze przedszkole zyskało nowy wystrój. Ozdoby oraz flagi w barwach narodowych przyozdobiły zarówno wnętrze budynku jak i elewację.

alt

9 listopada 2018r. dzieci i nauczycielki z naszego przedszkola brały udział w akcji „Niepodległa do hymnu”, w ramach której dokładnie o godzinie 11:11 na holu odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

alt

9 listopada 2018r. dzieci z grupy Motylków uczestniczyły w uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów szkoły podstawowej nr 234 z okazji 100 – lecia niepodległości Polski.