Wycieczka do metra PDF Drukuj Email

Dnia 28.01.2020r, dzieci z grupy IV wraz z rodzicami wybrały się na wycieczkę do Punktu Informacyjnego budowy II linii metra- zachód. Dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych „ Klubu Przyjaciół Budowy Metra”. Podczas zajęć, „Jeżyki” dowiedziały się jak wygląda praca przy budowie metra. Zapoznały się z nowymi maszynami budowlanymi drążącymi olbrzymi tunel, poznały zakres obowiązków poszczególnych pracowników. Wzbogaciły nowe słownictwo o nazwy maszyn budowlanych, mogły założyć kask ochronny, a przy tym dowiedzieć się, dlaczego kaski są w różnych kolorach i czy ma to znaczenie na budowie.Na koniec spotkania dzieci rysowały i kolorowały maszyny budowlane i przy akompaniamencie gitary zaśpiewały piosenkę : „ Jedzie pociąg z daleka”

Święto Babć i Dziadków PDF Drukuj Email

Dzień Babci i Dziadka to jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w naszym przedszkolu. Z tej okazji dzieci zaprosiły Babcie i Dziadków na uroczystości, które odbywały się w poszczególnych grupach. Spotkania zaplanowano w dniach 21 oraz 22 stycznia 2020r. Długie i staranne przygotowania małych artystów zostały nagrodzone, ponieważ goście przybywali bardzo licznie. Dzieci pięknie i z zaangażowaniem odgrywały swoje role a dziadkowie ze wzruszeniem śledzili występy wnucząt. Po części artystycznej dzieci wręczyły najbliższym własnoręcznie wykonane upominki. Babci i Dziadka upłynął w ciepłej i rodzinnej atmosferze a wrażenia z jego obchodów- jak deklarowali Seniorzy - na dłużej zagoszczą w ich pamięci.

Bal karnawałowy PDF Drukuj Email

W dniu 20.01.2020r. nasze przedszkole zamieniło się w magiczne miejsce. Rano do placówki przyszły te same dzieci które widujemy codziennie, lecz już po śniadaniu sale były pełne bajkowych postaci, w które "zamieniły" się przedszkolaki gotowe na udział w długo wyczekiwanym balu karnawałowym. Z tej właśnie okazji hol na piętrze zamieniony został na salę balową, pełną serpentyn oraz balonów. To w niej, zaraz po śniadaniu, zebrały się wszystkie dzieci wraz z nauczycielkami. Zabaw oraz tańców było bardzo wiele. Nie zabrakło również występów i konkursów. Po zakończeniu uroczystości wszystkie dzieci zmęczone, lecz zadowolone rozeszły się do swoich sal. Przedszkolaki do domów wracały uśmiechnięte i pełne niesamowitych wspomnień.

Powitanie Zimy PDF Drukuj Email

20 grudnia 2019r. w naszym przedszkolu zagościła biel. Tego dnia wszyscy przygotowani byli na powitanie Zimy. Tę porę roku lubią chyba wszystkie dzieci, toteż jej przywoływanie przebiegało bardzo wesoło. Oprócz tańców i śpiewów dzieci uporały się z wieloma zadaniami sprawdzającymi znajomość zjawisk charakterystycznych dla zimy oraz zimowych sportów. Pomimo braku śniegu za oknem, zimowe zabawy wprawiły wszystkich w doskonały humor.

Wizyta Mikołaja PDF Drukuj Email

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku. Dzieci przygotowują się do niego starannie. Dlatego też 2 grudnia 2019r wszystkie przedszkolaki już od samego rana z wielką niecierpliwością wyczekiwały gościa. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i tuż po śniadaniu zawitał do naszego przedszkola w towarzystwie śnieżynki i Olafa z Krainy Lodu. Z tego powodu na holu odbyła się huczna zabawa. Były śpiewy, tańce i wiele uśmiechów. Dzieci długo wspominały ten dzień i dzieliły się wrażeniami.

Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Chyba każdy przedszkolak posiada własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. 25 listopada 2019r. w naszej placówce odbyła się uroczystość w trakcie której przedszkolaki rozwiązywały zagadki dotyczące znanych misiów z bajek, śpiewały i tańczyły.

Święto Niepodległości PDF Drukuj Email

8 listopada z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w quizie wiedzy o Polsce. Dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, wydarzeń historycznych naszej Ojczyzny. Dumnie - przyjmując właściwą postawę „ na baczność”- odśpiewały hymn Polski „ Mazurek Dąbrowskiego”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach, przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i miłość do ojczyzny.

Mój tata jest lekarzem – spotkanie w grupie Motylków PDF Drukuj Email

W ramach spotkań z rodzicami "Opowiem ci o moim zawodzie" w dnia 30.10.2019 w grupie "Motylków" odbyły się zajęcia edukacyjne z tatą lekarzem, na których dzieci poznawały pracę lekarza, jego podstawowe narzędzia pracy oraz zasady dbałości o zdrowie. W czasie spotkania dzieci mogły zmierzyć sobie temperaturę ciała, ciśnienie, posłuchać bicia serca. Na zajęciach dzieci były aktywne, zainteresowane tematem, chętnie uczestniczyły w badaniach.

Spotkanie z Policjantką PDF Drukuj Email

W dniu 28.10.2019 w naszym przedszkolu w ramach spotkań z rodzicami "Opowiem ci o moim zawodzie", odbyło się spotkanie z mamą - policjantką. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie grupy. Dzieci poznały ubiór policjantów, podstawowe narzędzia pracy oraz rolę jaką pełnią w służbie dla społeczeństwa.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>