Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Kim będę gdy dorosnę" PDF Drukuj Email

Masztalerz, cukierniczka, pilot, krawcowa, ratowniczka medyczna – to tylko kilka zawodów, które chcą w przyszłości wykonywać dzieci z wolskich przedszkoli. „Kim będę gdy dorosnę” – takie pytanie miały sobie zadać przedszkolaki, które chciały uczestniczyć w dzielnicowym konkursie plastycznym organizowanym przez przedszkole nr 116 w Warszawie. W środę 17 kwietnia 2019r. odbyło się jego uroczyste rozstrzygnięcie.  Jednak nim Pani Dyrektor Wioletta Jędrzejewska ogłosiła wyniki, mali goście oraz ich opiekunowie uczestniczyli w zabawach ruchowych i tańcach oraz rozwiązywali zadania związane z tematem przewodnim konkursu. Potem nastąpiło wyczekiwane rozdanie dyplomów i nagród, a spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem.

Powitanie wiosny w hali Koło PDF Drukuj Email

21 marca przedszkolaki z grup jeżyki i Motylki powitały wiosnę wspólnie z dziećmi z innych wolskich przedszkoli. Dzielnicowe spotkanie odbyło w hali sportowej Koło. W czasie imprezy dzieci tańczyły, śpiewały, wcielały się w rolę aktorów, skakały na dmuchańcach. Pamiątką z miłej zabawy były zdjęcia wykonane w fotobudce.

Dzień piekarza PDF Drukuj Email

Każdy z nas lubi zjeść na śniadanie kanapkę ze świeżym pieczywem. Dlatego w dniu 15 marca nauczycielki postanowiły wspólnie z dziećmi uczcić dzień piekarza i przybliżyć przedszkolakom charakter tego zawodu. Dzieci obejrzały film pokazujący pracę piekarzy, a dzięki wsparciu taty Kamila z grupy Motylków miały możliwość spróbować jak smakują różne rodzaje pieczywa.

Dzień matematyki PDF Drukuj Email

12 marca to dla uczniów i przedszkolaków bardzo ważna data, ponieważ tego dnia odchodzimy Dzień matematyki. Dlatego nauczycielki przygotowały dla dzieci zadania i zabawy, które miały im pokazać, jak ważna i przydatna jest ta dziedzina nauki. Okazało się, że przedszkolaki nie miały większych problemów z liczeniem, rozwiązywaniem działań czy segregowaniem.

Robimy sok PDF Drukuj Email

Dzieci z naszego przedszkola doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy prawidłowo się odżywiać. Dlatego 1 marca - z myślą o witaminkach - postanowiliśmy zrobić sok jabłkowo- marchewkowy. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci dokładnie umyły produkty i zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką. Następnie przedszkolaki kolejno podchodziły i z pomocą cioć wyciskały sok z jabłek i marchwi. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem.

Smażenie faworków PDF Drukuj Email

„Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek…” dlatego, 28 lutego dzieci z naszego przedszkola przygotowały faworki. Przedszkolaki samodzielnie wałkowały ciasto i wywijały chruściki. Oczywiście wcześniej przygotowały się do zadania zakładając fartuszki i myjąc ręce. Tak przygotowane słodkości smakują najlepiej!

"Zośka, piraci i wielka draka" PDF Drukuj Email

27 lutego przedszkolaki pojechały do Kina Elektronik na przedstawienie teatralne pt. „Zośka, piraci i wielka draka”. Jest to opowieść o dziewczynce, która bardzo chce być piratką. Niestety nikt nie traktuje jej marzeń poważnie, ponieważ jest… dziewczynką. Dlatego postanawia ona udowodnić, że pirackie życie nie jest zarezerwowane dla chłopców i wyrusza w wielką podróż. Dzieciom bardzo podobała się ta humorystycznie przedstawiona historia i wielkimi brawami nagrodzili grę aktorów po zakończonym przedstawieniu.

Bal karnawałowy PDF Drukuj Email

25 lutego w naszym przedszkolu odbył się wielki karnawałowy bal. Na uczesników czekał pięknie przystrojony hol. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć przedszkolaki bawiły się przy muzyce i uczestniczyły w licznych konkursach. Cała sala bajkowych postaci w niezwykłych strojach wzbudzała w nas zachwyt. Jakże ciężko było rozpoznać poprzebierane dzieci!

Prezentacja szkół PDF Drukuj Email

24 stycznia 2019r. rodzice dzieci pięcioletnich mieli możliwość zapoznać się z ofertą okolicznych szkół podstawowych, do których nasze przedszkolaki będą mogły uczęszczać w przyszłym roku szkolnym. Na spotkanie przybyli przedstawiciele szkół nr 166, 234 oraz 222. Rodzice obejrzeli przygotowane prezentacje i zadawali pytania dotyczące interesujących ich kwestii.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>