Bieg Przedszkolaka na powitanie lata PDF Drukuj Email

Lato to najbardziej wyczekiwana pora roku. Dlatego 18 czerwca musieliśmy je przywitać w wyjątkowy sposób. Tego dnia przedszkolaki miały okazję wziąć udział w biegowych zawodach sportowych oraz wykonywać sztuczki cyrkowe pod czujnym okiem Pani Ani i jej grupy. Jednak największe emocje wzbudziło w najmłodszych przeciąganie liny. Jak się okazało dwie drużyny były jednakowo silne, więc Pani Dyrektor ogłosiła remis i wszystkim dzieciom uścisnęła dłoń w geście gratulacji i wręczyła pamiątkowe przypinki.

"Od ziarenka do bochenka" w Kawęczynie PDF Drukuj Email

6 czerwca dzieci z naszego przedszkola wyjechały autokarami do Kawęczyna – miejscowości oddalonej od Warszawy o 30km. Tam na przedszkolaków czekała moc atrakcji, a wśród nich:staropolskie powitanie przez gospodarza ubranego w strój ludowy, poczęstunek dzieci i opiekunów ciastem i herbatą, przejażdżkę po terenie Gościńca zadaszonym wozem konnym, zwiedzanie starej wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną, spacer przez las do młyna wodnego i wiatraków, pokaz sztuki kowalskiej i wybijanie monety pamiątkowej w kuźni oraz zajęcia w piekarni z pokazem przygotowywania chleba do wypieku.

Dzień Dziecka w przedszkolu PDF Drukuj Email

W tym roku Dzień Dziecka w naszym przedszkolu odbył się 3 czerwca. Przedszkolaki zebrały się na ogrodzie przedszkolnym, aby wspólnie pośpiewać i pobawić się. Największy entuzjazm zarówno młodszych jak i starszych dzieci wzbudzały bańki mydlane, nowe zabawki i tort, bez którego to święto nie było by tak udane.

Dzielnicowy plener "Zabawy z wiatrem" PDF Drukuj Email

24 maja 2019r odbył się w przepięknym, bajkowym ogrodzie Przedszkola nr 74 przy ul. Wolskiej 79 odbył Dzielnicowy plener artystyczny „Zabawy z Wiatrem”
W spotkaniu wzięły udział dzieci razem ze swoimi wychowawczyniami z wolskich przedszkoli, w tym Kamil i Julka z grupy Motylków. Wszystkich uczestników powitała grupa cyrkowa CIRCUS, plenerowi towarzyszyła wspaniała zabawa, artyści wykonali wiele wietrznych doświadczeń i ozdobili latawiec, a na pożegnanie były oczywiście dyplomy i słodki poczęstunek.

Święto rodziny PDF Drukuj Email

Jak co roku to święto rodziców jest jednym z najważniejszych i najmilszych uroczystości w przedszkolu. W tym roku 24 maja 2019r. zorganizowaliśmy piknik rodzinny na placu tuż przy przedszkolu. Pogoda zaskoczyła nas deszczem, lecz nikogo nie zniechęciło to do zabawy i udziału w atrakcjach. Dzieci i goście mogli nie tylko bawić się na „pompowańcach” i tańczyć. Dla lubiących spokojnie rozrywki przygotowano zajęcia malarskie i balonowe. Każdy z uczestników mógł wykonać własną przypinkę lub piękny brokatowy tatuaż. Czwartkowe popołudnie spędzone w rodzinnym gronie uważamy za niezwykle udane.

IX Spartakiada przedszkolaków PDF Drukuj Email

21 maja w hali sportowej „Koło” przy ul. Obozowej 60 odbyła się IX „Spartakiada Przedszkolaka”. W sportowej rywalizacji uczestniczyło dziewięć przedszkoli. Wszystkie dzieci biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe medale i drobne upominki. W imieniu Zarządu Dzielnicy Wola nagrody wręczał Zastępca Burmistrza Robert Rafałowski.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Kim będę gdy dorosnę" PDF Drukuj Email

Masztalerz, cukierniczka, pilot, krawcowa, ratowniczka medyczna – to tylko kilka zawodów, które chcą w przyszłości wykonywać dzieci z wolskich przedszkoli. „Kim będę gdy dorosnę” – takie pytanie miały sobie zadać przedszkolaki, które chciały uczestniczyć w dzielnicowym konkursie plastycznym organizowanym przez przedszkole nr 116 w Warszawie. W środę 17 kwietnia 2019r. odbyło się jego uroczyste rozstrzygnięcie.  Jednak nim Pani Dyrektor Wioletta Jędrzejewska ogłosiła wyniki, mali goście oraz ich opiekunowie uczestniczyli w zabawach ruchowych i tańcach oraz rozwiązywali zadania związane z tematem przewodnim konkursu. Potem nastąpiło wyczekiwane rozdanie dyplomów i nagród, a spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem.

Powitanie wiosny w hali Koło PDF Drukuj Email

21 marca przedszkolaki z grup jeżyki i Motylki powitały wiosnę wspólnie z dziećmi z innych wolskich przedszkoli. Dzielnicowe spotkanie odbyło w hali sportowej Koło. W czasie imprezy dzieci tańczyły, śpiewały, wcielały się w rolę aktorów, skakały na dmuchańcach. Pamiątką z miłej zabawy były zdjęcia wykonane w fotobudce.

Dzień piekarza PDF Drukuj Email

Każdy z nas lubi zjeść na śniadanie kanapkę ze świeżym pieczywem. Dlatego w dniu 15 marca nauczycielki postanowiły wspólnie z dziećmi uczcić dzień piekarza i przybliżyć przedszkolakom charakter tego zawodu. Dzieci obejrzały film pokazujący pracę piekarzy, a dzięki wsparciu taty Kamila z grupy Motylków miały możliwość spróbować jak smakują różne rodzaje pieczywa.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>