PROJEKT NIEPODLEGŁA

W związku z odchodami 100 - lecia niepodległości Polski

w naszym przedszkolu odbywa się szereg działań, których celem jest

poszerzenie wiedzy najmłodszych na temat naszego kraju,

po to, by budzić w dzieciach poczucie przynależności do narodu.

Wycieczka po Warszawie - Jeżyki PDF Drukuj Email

20.04.2018 - dzieci z grupy "Jeżyków" były na wycieczce  z przewodnikiem po Warszawie. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji przez dzieci projektu "Niepodległa". "Jeżyki" wzbogaciły swoją wiedzę nt. Grobu Nieznanego Żołnierza, Józefa Piłsudskiego, Fryderyka Chopina. Obejrzały pomniki stojące na Placu Piłsudskiego oraz zmianę warty przed Pałacem Prezydenckim.

Wizyta w teatrze PDF Drukuj Email

W dniu 9 kwietnia dzieci z naszego przedszkola udały się na spektakl teatralny pt.: „Przydasie, czyli przygoda niewielka Guzika z Pętelką”, który odbył się w kinie Elektronik. „Przydasie…” to spektakl opowiadający o dwójce rodzeństwa, które ma kłopoty z utrzymaniem porządku i wykonywaniem swoich obowiązków. Na szczęście, gdy dzieci idą spać, do ich pokoju przybywają krasnoludki, które porządkują pokój dzieci. Rodzeństwo zaskoczone porządkiem postanawia sprawdzić, kto stoi za dbaniem o porządek w ich pokoju… Ostatecznie Amelka i Antoś sami postanawiają zadbać o swój pokój. Poza wartościami edukacyjnymi, przedstawienie przyniosło dzieciom świetną rozrywkę i wywołało szerokie uśmiechy na twarzach małych widzów.

Wizyta w Przedszkolu 237 przy ul. Leonarda PDF Drukuj Email

5 kwietnia grupa "Jezyków" gościła w Przedszkolu 237 przy ul. Leonarda. Dzieci zostały zaproszone na przedstawienie pt. "Jajko czy pisanka - wielkanocna niespodzianka" .W przedstawieniu wzięły udział dzieci z grupy "Surykatki", które w ten sposób chciały podziękować za zaproszenie ich grupy na nasze przedstawienie jasełkowe.

Spotkanie z kominiarzem PDF Drukuj Email

W ramach współpracy z rodzicami 23.03.2018 tata Nikodema z gr. "Jeżyków" wraz z kolegami zapoznali dzieci z zawodem kominiarza. Dzieci były bardzo zainteresowane, zobaczyły ubiór oraz sprzęt wykorzystywany  w tej pracy. W podziękowaniu za atrakcje dzieci wręczyły panom kominiarzom laurki.

Powitanie wiosny – hala sportowa PDF Drukuj Email

21.03.20118 - dzieci 5 - letnie brały udział w "Powitaniu wiosny" na Hali Sportowej "Koło" przy ul. Obozowej. Na imprezie mogły skorzystać z wielu atrakcji min. wykonywały ozdoby wielkanocne, bawiły się na "dmuchanych" zabawkach, oglądały wiosenne przedstawienie w wykonaniu artystów. Ostatnim elementem był wybór najciekawszej "Marzanny". Kukły wykonywały wszystkie przedszkola uczestniczące w imprezie.

Powitanie wiosny PDF Drukuj Email

Kiedy widok za oknem wskazuje na to, że zima wcale nie zamierza odejść, w naszym przedszkolu przygotowano uroczyste powitanie wiosny. 20 marca 2018r dzieci i nauczyciele ubrani w wiosenne barwy spotkali się na holu, by wspólnie przywołać długo wyczekiwaną porę roku. Dzieci śpiewały, tańczyły i rozwiązywały zagadki oraz rebusy. Żabki przygotowały dla pozostałych przedszkolaków krótką inscenizację, w której Pani Wiosna budzi do życia przyrodę. Spotkanie zakończono wspólnym wykonaniem piosenki „Gdzie jesteś Wiosenko”. Mamy nadzieję że cieplejsze dni wkrótce nadejdą!!

Wizyta Jeżyków z szkole nr 222 PDF Drukuj Email

16 marca grupa "Jeżyków" udała się z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 222.Przedszkolaki zostały zaproszone przez uczniów kl. III. W czasie wizyty dzieci miały okazję zwiedzić szkołę, ale główną atrakcją spotkania były wspólne, ze starszymi kolegami, zabawy sportowe.

Wielkanocne spotkania PDF Drukuj Email

Przed Wielkanocą w naszym przedszkolu dobyły się spotkania przedświąteczne z rodzicami. Było wesoło, aktywnie i twórczo. 13 i 14 marca 2018r. w każdej z grup opiekunowie wspólnie z dziećmi przypomnieli sobie tradycje związane z Wielkanocą, a przede wszystkim wspólnie działali i integrowali się. Wszystkim obecnym bardzo dziękujemy za udział!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>