Sałatka owocowa – Motylki PDF Drukuj Email

W ramach tematu „Jesienne dary” 27 września dzieci z grupy III wykonały sałatkę owocową. Przedszkolaki z dużym zapałem samodzielnie kroiły i mieszały składniki, a następnie degustowały gotową potrawę.

„Spadła gruszka i jabłuszka” PDF Drukuj Email

25 września 2019r. odbyły się wspólne zajęcia wszystkich grup pt. "Spadła gruszka i jabłuszka" w ramach innowacji "Wiem, co jem". Gościem spotkania była Pani kucharka, która opowiedziała dzieciom o zdrowym żywieniu oraz zapoznała z "piramidą żywienia". Przedszkolaki rozwiązywały zagadki wykorzystując tablicę interaktywną. Panie nauczycielki przygotowały przedstawienie na podstawie wiersza " Na straganie"

Udział w akcji „Sprzątanie świata” PDF Drukuj Email

Papierki, torebki foliowe, puszki i butelki to tylko niektóre „kwiatki” jakimi ozdobione są nasze trawniki i chodniki. Z tegoż powodu we wrześniu Motylki i Jeżyki wyszły z naszej placówki na okoliczne ulice by ogarnąć ten bałagan, a Biedronki i Żabki sprzątały nasz przedszkolny plac. Uzbrojone w worki na śmieci i rękawiczki dziarsko zabrały się do pracy aby wesprzeć coroczną akcję „Sprzątanie świata”.

Powitanie Jesieni PDF Drukuj Email

W dniu 23 września Pani Jesień zawitała do przedszkola. Takiej okazji nie mogły przeoczyć nasze przedszkolaki. Punktualnie o godzinie 10.00 zebraliśmy się wszyscy w holu, aby wspólnie się bawić. Zgodnie z tradycją, mieliśmy czerwone i pomarańczowe elementy garderoby. Na początku został odczytany list od Pani Jesieni. Następnie dzieci rozwiązywały zagadki, segregowały skarby i przeliczały jesienne dary. Celem zabaw było utrwalenie wiadomości o dwóch porach roku- lecie i jesieni. Czas szybko mijał, a dzieci chętnie wykonywały kolejne zadania. Spotkanie zakończyło wspólne wykonanie pracy plastycznej.

Zbiory z przedszkolnego ogródka PDF Drukuj Email

W połowie września dzieci odwiedziły przedszkolny ogródek doświadczalno – obserwacyjny. Okazało się, że jesień obdarowała nas obfitymi zbiorami. Przedszkolaki zebrały warzywa do kącików przyrody w salach.

Bieg Przedszkolaka na powitanie lata PDF Drukuj Email

Lato to najbardziej wyczekiwana pora roku. Dlatego 18 czerwca musieliśmy je przywitać w wyjątkowy sposób. Tego dnia przedszkolaki miały okazję wziąć udział w biegowych zawodach sportowych oraz wykonywać sztuczki cyrkowe pod czujnym okiem Pani Ani i jej grupy. Jednak największe emocje wzbudziło w najmłodszych przeciąganie liny. Jak się okazało dwie drużyny były jednakowo silne, więc Pani Dyrektor ogłosiła remis i wszystkim dzieciom uścisnęła dłoń w geście gratulacji i wręczyła pamiątkowe przypinki.

"Od ziarenka do bochenka" w Kawęczynie PDF Drukuj Email

6 czerwca dzieci z naszego przedszkola wyjechały autokarami do Kawęczyna – miejscowości oddalonej od Warszawy o 30km. Tam na przedszkolaków czekała moc atrakcji, a wśród nich:staropolskie powitanie przez gospodarza ubranego w strój ludowy, poczęstunek dzieci i opiekunów ciastem i herbatą, przejażdżkę po terenie Gościńca zadaszonym wozem konnym, zwiedzanie starej wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną, spacer przez las do młyna wodnego i wiatraków, pokaz sztuki kowalskiej i wybijanie monety pamiątkowej w kuźni oraz zajęcia w piekarni z pokazem przygotowywania chleba do wypieku.

Dzień Dziecka w przedszkolu PDF Drukuj Email

W tym roku Dzień Dziecka w naszym przedszkolu odbył się 3 czerwca. Przedszkolaki zebrały się na ogrodzie przedszkolnym, aby wspólnie pośpiewać i pobawić się. Największy entuzjazm zarówno młodszych jak i starszych dzieci wzbudzały bańki mydlane, nowe zabawki i tort, bez którego to święto nie było by tak udane.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>