Prezentacja szkół PDF Drukuj Email

24 stycznia 2019r. rodzice dzieci pięcioletnich mieli możliwość zapoznać się z ofertą okolicznych szkół podstawowych, do których nasze przedszkolaki będą mogły uczęszczać w przyszłym roku szkolnym. Na spotkanie przybyli przedstawiciele szkół nr 166, 234 oraz 222. Rodzice obejrzeli przygotowane prezentacje i zadawali pytania dotyczące interesujących ich kwestii.

Dzień otwarty w szkole podstawowej nr 166 im Żwirki i Wigury PDF Drukuj Email

18 stycznia 2019r. dzieci z grup Jeżyki i Motylki zaraz po śniadaniu wyszły do pobliskiej szkoły podstawowej nr. 166 mieszącej się przy ulicy Żytniej. Tego dnia przedszkolaki zostały tam zaproszone, aby poznać szkołę i zobaczyć w jaki sposób uczą się i odpoczywają uczniowie. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, zwiedzały pomieszczenia w budynku szkolnym oraz obejrzały Jasełka w wykonaniu małych aktorów z klasy 3.

Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim PDF Drukuj Email

18 grudnia 2019r. Strażnik Miejski odwiedził najstarsze przedszkolaki. Na zajęciach dzieci z grup Jeżyków i Motylków uczyły się w jaki sposób rozpoznać Strażnika z pośród przedstawicieli innych służb oraz dowiedziały się jakie są jego obowiązki.

Pieczenie Pierników PDF Drukuj Email

10 grudnia przedszkolaki podjęły się niełatwego zadania jakim jest pieczenie pierniczków. Odpowiednio ubrane w fartuszki wałkowały ciasto i wycinały ciastka w świątecznych kształtach. Upieczone pierniczki ozdobione zostały przez dzieci i rodziców na spotkaniu przedświątecznym, które odbyło się następnego dnia.

PROJEKT NIEPODLEGŁA

W związku z odchodami 100 - lecia niepodległości Polski

w naszym przedszkolu odbywa się szereg działań, których celem jest

poszerzenie wiedzy najmłodszych na temat naszego kraju,

po to, by budzić w dzieciach poczucie przynależności do narodu.

Dzień dyni w Drogoszewie PDF Drukuj Email

11 października dzieci z grup: „Motylki” i Jeżyki” wybrały się na całodniową wycieczkę do gospodarstwa w Drogoszewie. Na wstępie goście zostali przywitani przez gospodarzy, którzy przygotowali dla nich moc atrakcji. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się przejażdżka wozem na sianie, dzięki której wszyscy mogli poczuć klimat prawdziwej wsi. Dzieci miały również czas na zabawę na placu i pokonywały tor przeszkód wykonany z ogromnych opon. Jednak najważniejszym punktem programu byłą zbiórka dyń poprzedzona rozmową na temat tej ciekawej rośliny. Zebrane warzywa przedszkolaki zabrały do naszej placówki.

Rok przedszkolny 2017/2018

Wycieczka po Warszawie - Jeżyki PDF Drukuj Email

20.04.2018 - dzieci z grupy "Jeżyków" były na wycieczce  z przewodnikiem po Warszawie. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji przez dzieci projektu "Niepodległa". "Jeżyki" wzbogaciły swoją wiedzę nt. Grobu Nieznanego Żołnierza, Józefa Piłsudskiego, Fryderyka Chopina. Obejrzały pomniki stojące na Placu Piłsudskiego oraz zmianę warty przed Pałacem Prezydenckim.

Wizyta w teatrze PDF Drukuj Email

W dniu 9 kwietnia dzieci z naszego przedszkola udały się na spektakl teatralny pt.: „Przydasie, czyli przygoda niewielka Guzika z Pętelką”, który odbył się w kinie Elektronik. „Przydasie…” to spektakl opowiadający o dwójce rodzeństwa, które ma kłopoty z utrzymaniem porządku i wykonywaniem swoich obowiązków. Na szczęście, gdy dzieci idą spać, do ich pokoju przybywają krasnoludki, które porządkują pokój dzieci. Rodzeństwo zaskoczone porządkiem postanawia sprawdzić, kto stoi za dbaniem o porządek w ich pokoju… Ostatecznie Amelka i Antoś sami postanawiają zadbać o swój pokój. Poza wartościami edukacyjnymi, przedstawienie przyniosło dzieciom świetną rozrywkę i wywołało szerokie uśmiechy na twarzach małych widzów.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>